Scroll

wytrzymałe i estetyczne systemy - aluminiowe balustrady balkonowe


Wytrzymałe i estetyczne systemy aluminiowych balustrad

Nowoczesne rozwiązanie, zapewniające wysokie standardy bezpieczeństwa, ciekawy wygląd oraz komfort użytkowania. Nasze balustrady balkonowe wyróżniają się dużą odpornością na niekorzystne oddziaływanie czynników atmosferycznych, jak też na uszkodzenia mechaniczne.

Obecnie balustrady balkonowe nie muszą już być wykonane ze zwykłych stalowych kształtowników, które często już po kilku latach eksploatacji psują wygląd elewacji budynku, brunatnymi, rdzawymi zaciekami.

konstrukcja balkonowych balustrad zewnętrznych

Konstrukcja balustrady bazuje na specjalnie zaprojektowanych profilach aluminiowych, które nie wymagają spawania, co przyspiesza i ułatwia prace montażowe. Zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa słupki przy każdej konstrukcji są mocowane na płycie balkonowej bądź do jej czoła z możliwością przesłonięcia całego pasa stropowego. Firma Copal zapewnia także szeroki wybór poręczy, jak również późniejszy montaż bezramowej lub ramowej zabudowy balkonu.

Przykładowe zdjęcia balustrad


Wypełnienia balustrad


Aluminiowe balustrady nie tylko zapewniają wymaganą trwałość i wytrzymałość, ale również decydują o wyglądzie elewacji i współtworzą jej charakter. Propozycja firmy to różnego typu wypełnienia kompatybilne z systemem aluminiowych profili balustrad. Najpopularniejsze rodzaje wypełnień to:

bezpieczne szkło laminowane - Umożliwia projektowanie szklanych balustrad balkonowych o różnorodnej fakturze i kolorystyce. Dostępne są także przezierne lub strukturalne modele wypełnień (wykończenia: kolorowe folie, antisole, szkło piaskowane lub trawione, itp),

płyty włókno-cementowe, barwione w masie lub powierzchniowo - Dają możliwość uzyskania mocnej konstrukcji i ciekawego efektu wizualnego. Dzięki wykończeniu farbami akrylowymi bądź poliuretanowymi dają szerokie możliwości kolorystyczne. Do wyboru są również płyty o powierzchni szczotkowanej lub surowe do samodzielnej obróbki,

aluminiowe panele kompozytowe - o różnych kolorach i wykończeniach powierzchni

tralki bądź blacha perforowana - o dowolnych kształtach i kolorach.

nowoczesne balustrady balkonowe

Różnorodna oferta wypełnień kompatybilna z aluminiową konstrukcją balustrad pozwala na realizację najśmielszych projektów architektonicznych

standardowe rozwiązanie balustrady aluminiowej ze szkłem - widok 3D

Widok 3D

Montaż aluminiowych balustrad


Balustrady aluminiowe są odporne na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych. Profil aluminiowy jest stosunkowo lekki i równocześnie wytrzymały oraz pozwala na łatwą i dokładną obróbkę. Można go też malować proszkowo na kilkadziesiąt kolorów dostępnych w palecie RAL, w wykończeniu metalicznym, matowym lub strukturalnym. Specjalnie zaprojektowane profile aluminiowe systemów balustradowych Copal nie wymagają spawania i umożliwiają szybką, bezpieczną i czystą instalację konstrukcji. Wszystkie połączenia między elementami odbywają się za pomocą nitów i wkrętów, co znacznie przyspiesza montaż i pozwala w razie potrzeby zdemontować całą konstrukcje bez jej uszkodzenia. Balustrady balkonowe powinny mieć odpowiednio zaprojektowaną konstrukcję, która przeniesie obciążenia i zapewni bezpieczeństwo użytkowania. Wysokość barierki, jej konstrukcja oraz wypełnienia powinny zapewniać skuteczną ochronę i bezpieczeństwo użytkowników. Balustrada powinna być szczególnie bezpieczna dla dzieci. Musi uniemożliwiać wspinanie się po niej i przedostawanie się przez jej szczeliny w wypełnieniu lub konstrukcji, a także w miejscach połączenia ze ścianą budynku. Minimalna wysokość balustrady w budownictwie mieszkaniowym wielorodzinnym wynosi 1,1 mb, natomiast w budownictwie jednorodzinnym 0,9 mb. Maksymalny prześwit pomiędzy elementami balustrady lub w jej wypełnieniu nie powinien być większy niż 0,12 mb.

Stabilne słupki balustrad mocowane są do marek aluminiowych na płycie balkonowej, od dołu płyty balkonowej lub do jej czoła z możliwością przesłonięcia całego pasa stropowego. Aluminiowe marki mogą być instalowane zarówno przed wykończeniem płyt balkonowych, jak również mogą być elementem ozdobnym, uwidocznionym na płycie balkonowej. Niezależnie od sposobu mocowania słupków balustrady, zawsze należy właściwie zabezpieczyć nawierzchnię i izolację przeciwwilgociową płyty balkonowej. Największym ryzykiem uszkodzenia izolacji obarczony jest punktowy montaż marek słupków balustrad od góry płyty balkonowej. Należy wówczas szczególnie zadbać o zabezpieczenie i odpowiednie uszczelnienie miejsc, w których hydroizolacja została naruszona. Otwory pod kotwy oczyszcza się i wypełnia zawiesiną na bazie żywicy. Następnie należy odczekać do chwili wiązania masy. Ten czas jest różny w zależności od temperatury podłoża i użytej zaprawy i może wynosić od kilku minut do kilu godzin. Po tym czasie można osadzić markę słupka, a powierzchnię jej styku z podłożem pokrywa się masą uszczelniającą, zabezpieczając jednocześnie przerwaną warstwę izolacji przed przeniknięciem wody.

Mocowanie balustrady od dołu płyty lub od czoła płyty balkonowej ma wiele zalet. Przede wszystkim nie narusza izolacji przeciwwodnej i nie zajmuje miejsca na płycie balkonowej. Są to metody najmniej inwazyjne, ponieważ skutecznie eliminują nie tylko ryzyko przecieków, ale i powstanie mostków termicznych. Mocowanie marek może nastąpić nawet bezpośrednio do surowej płyty balkonowej (w przypadku gdy jest ona odizolowana od konstrukcji budynku tzw. Isokorbą lub balkonów dostawianych do budynku) jak również poprzez położone ocieplenie płyty balkonowej zintegrowanej z konstrukcją budynku. Należy przy tym użyć odpowiedniej długości dystansów osadzonych w już istniejącym ociepleniu lub wykonać dłuższy uchwyt do słupka, tak aby pozostawić miejsce na termoizolację. Do mocowania punktowego uchwytów balustrad stosuje się najczęściej systemy mocowań przeznaczone do dużych obciążeń: mechaniczne lub chemiczne. Dobór kotew i systemu zależy od sposobu mocowania balustrady (od góry, od spodu lub od czoła), grubości i rodzaju zastosowanego materiału płyty balkonowej oraz od występujących obciążeń. Najwięcej zalet ma kotwa chemiczna ponieważ, umożliwia montaż w mniejszych odległościach od krawędzi i naroży oraz bliżej sąsiednich kotew. Każdorazowo system mocowania powinien być dobrany wg obliczeń statycznych.

Balustrady balkonowe wymagaja odpowiedniego projektu konstrukcji, która ma zapewnić bezpieczeństwo i przenosić obciążenia

Balustrady balkonowe Copal montuje się od dołu płyty lub czoła płyty balkonowej

System montażu balustrad (od góry, od spodu lub od czoła) zależy od grubości i rodzaju zastosowanego materiału płyty balkonowej oraz od występujących obciążeń

Najczęściej popełniane błędy przy montażu balustrad balkonowych


Błędy montażowe wynikają najczęściej z braku doświadczenia ekip montażowych. Należą do nich: niezachowanie zaleceń dostawców systemów mocowań w zakresie odpowiednich odległości montażowych stosowanych kotew, przebijanie warstw izolacyjnych płyty balkonowej bez ponownego ich uszczelnienia, brak liniowości w osadzaniu słupków pionowych oraz poręczy balustrady oraz brak staranności i wyobraźni monterów. Najbardziej widocznym błędem jest zastosowanie stalowych elementów konstrukcyjnych źle zabezpieczonych przed korozją. Wypłukiwana rdza zalewa elewację, pozostawiając na niej rdzawe zacieki.

Najlepszym sposobem na uniknięcie tego typu błędów i wad jest nawiązanie współpracy z renomowanym systemodawcą aluminiowych balustrad, z fachową wiedzą i doświadczeniem. Firma Copal wspiera inwestora już od etapu projektowania, dysponuje wykwalifikowanymi i profesjonalnymi ekipami montażowymi.

Zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa słupki przy każdej konstrukcji są mocowane na płycie balkonowej bądź do jej czoła z możliwością przesłonięcia całego pasa stropowego. Zapewniamy szeroki wybór poręczy. Umożliwiamy również późniejszy montaż bezramowej lub ramowej zabudowy balkonu.

POTRZEBUJESZ PRZYKŁADOWYCH RYSUNKÓW PRZEKROJOWYCH DWG ?
ZAPRASZAMY DO KONTAKTU


inwestycje budowlane i balustrady


  • Wojciech Wiza język polski
  • Konstruktor
  • vcard

Balustrady samonośne


KONTAKT


Masz pytania ?
Dzwoń : 067 216 67 67
Przejdź do : kontakt