Scroll

Mieszkanie na parterze


zabudowa balkonu parter

Mieszkanie na parterze, ma swoje zalety, ale ma też niestety wady. Z jednej strony nie musimy chodzić po schodach za każdym razem jak wchodzimy i wychodzimy z domu, z drugiej strony nasze mieszkanie jest gratką dla złodziei, bo wejście przez okno lub balkon do takiego mieszkania jest dla nich równie łatwe jak zabranie lizaka małej dziewczynce.

Mieszkając w takim mieszkaniu, powinniśmy bardzo uważać wychodząc z domu, żeby nie zapomnieć na przykład zamknąć okna, albo drzwi balkonowych. To oczywiście nie wystarczy żeby się uchronić przed włamaniem, ale na pewno utrudni zadanie złodziejom. Niestety jeżeli chcemy być pewni, że złodziej nie da rady się włamać w 5 minut do naszego mieszkania, zwykłe okna nie wystarczą. Musimy zainwestować w dobre antywłamaniowe okna. To samo tyczy się balkonu, nie wystarczą nam jednak nawet najlepsze drzwi, trzeba dodatkowo zabezpieczyć się kratą, dobrze jest też pomyśleć czy nie przydałaby się nam zabudowa balkonu.

Ktoś może zapytać po co zabudowa balkonu, skoro mamy już kratę? Odpowiedź jest bardzo prosta. Po pierwsze im trudniej dostać się do naszego mieszkania tym lepiej, po drugie jeżeli nie mamy takiej zabudowy, to złodziej może bez trudu przed włamaniem dostać się na nasz balkon, sprawdzić czy mamy jakieś wartościowe rzeczy w pokoju i czego najlepiej użyć, żeby przejść przez naszą kratę. Niestety prawda jest taka, że każde zabezpieczenie można przy użyciu odpowiednich narzędzi pokonać, ale jeżeli złodziej nie wie z czym ma doczynienia, to może się okazać że nie weźmie ze sobą tego co mogłoby mu umożliwić wejście do naszego domu.

Podsumowując, wszyscy właściciele mieszkań na parterze powinni zainwestować w takie zabezpieczenia jak kraty, okna antywłamaniowe, dobre zamki, zabudowy balkonów i pamiętać, o tym żeby wszystko pozamykać przed wyjściem z domu, bo jeżeli ktoś zapomni domknąć okna to wszystkie te zabezpieczenia nie będą nic warte.


DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT - ZABUDOWA BALKONU

Koniecznie sprawdź pozostałe artykuły!