Scroll

Włókno cementowe pŁyty elewacyjne minerit lw


Włókno - cementowe płyty Minerit LW


Mocne i niepalne płyty budowlane przeznaczone na pokrycie konstrukcji ścian i sufitów w systemach zabudowy szkieletowej. Produkowane z cementu oraz włókien i wypełniaczy mineralnych płyty nie zawierają żadnych szkodliwych dla zdrowia człowieka składników. Ich wspaniałe właściwości techniczne pozwalają wykonywać budynki w konstrukcji szkieletowej o różnorodnej wielkości i przeznaczeniu.

Włókno - cementowe płyty Minerit LW są doskonałym materiałem na ściany wewnętrzne pomieszczeń, a dzięki ich zastosowaniu można spełnić także wysokie wymagania w zakresie izolacji akustycznej i termicznej przegród. Typowymi miejscami zastosowań płyt Minerit LW są ściany wewnętrzne i sufity w mieszkaniach, hotelach, schroniskach, biurach, salach konferencyjnych, szpitalach, obiektach gastronomicznych oraz handlowych.

Płyty zaleca się do budowy ścian w pomieszczeniach nieogrzewanych, o znacznej wilgotności oraz tam gdzie występuje wysoka temperatura i inne niekorzystne warunki. Są to na przykład: obiekty sportowe, korytarze w szkołach lub przedszkolach, garaże, maszynownie wind i urządzeń klimatyzacyjnych, kotłownie, hale produkcyjne, pomieszczenia gospodarcze.

Płyty Minerit LW łączą w sobie własności wielu innych płyt budowlanych, a szczególnie bezpieczeństwo pożarowe, odporność na uderzenia i zużycie, zdolność izolowania dźwięku, łatwą obróbkę i nieskomplikowany montaż. Włóknisto - cementowe płyty Minerit LW nie stanowią również podłoża do wzrostu pleśni i nie ulegają procesom rozkładowym dzięki czemu można je stosować w miejscach, w których użycie płyt na bazie gipsu nie jest możliwe.


Do dyspozycji mamy trzy różne wykończenia krawędzi długich boków: standardowo z "V" fazką oraz na zamówienie z krawędzią ciętą prosto i pocienioną.

Płyty Minerit LW posiadają oznaczenie CE dopuszczające je do stosowania w budownictwie, a zgodnie z normą EN 13501-1:2002:E (reakcja na ogień) posiadają klasyfikację ogniową A1.


Przykładowe zdjęciaKOLORYSTYKA PŁYT MINERIT LW


wybierz kolor: Minerit LW


minerit lw

DANE TECHNICZNE PŁYT MINERIT LW

Wymiary standardowe płyt (mm) 9 x 1200 x 2550
12 x 1200 x 2550
Gęstość Ok. 1220 kg/m3
Waga
Dla grubości 9mm
Dla grubości 12mm

Ok. 11,0kg/m2
Ok. 15,1kg/m2
Wytrzymałość na zginanie
Wzdłuż włókien
W poprzek włókien

Ok.12,0 Mpa
Ok.8,0 Mpa
Alkaliczność pH ok. 12
Ruchy płyty pod działaniem wilgoci RH 35 …90% Ok.1,2mm/m

POZOSTAŁA OFERTA PŁYT MINERIT


minerit hd

Fiński produkt, który wytwarzany jest z czystych i nieszkodliwych surowców. Składają się one w ok 70% z cementu oraz w ok 30% z różnych włókien mineralnych i wypełniaczy.Płyty dostępne są w 1 kolorze.

Zobacz więcej >>
minerit sp

Płyty pokryte są obustronnie, fabrycznie nanoszoną, powłoką hydroizolacyjną dzięki czemu są odporne na działanie wody i nie ulegają butwieniu w środowisku wilgotnym nawet podczas długotrwałego stosowania.


Płyty dostępne są w 1 kolorze.

Zobacz więcej >>
minerit windstopper

Specjalny rodzaj płyt użytkowych z membraną wiatroszczelną. Płyty Minerit Windstopper produkowane są z szarego cementu i wypełniaczy wapiennych wzmocnionych specjalnie dobranymi włóknami.Płyty dostępne są w 2 kolorach.

Zobacz więcej >>

Przedstawione powyżej płyty prezentują losowo wybrane kolory, cała paleta kolorów dostępna na stronie danego produktu.


KONTAKT

...