Scroll

Włókno - cementowe płyty do pomieszczeń mokrych - minerit sp


Włókno - cementowe płyty MINERIT SP


Wykonane są z cementu oraz włókien i wypełniaczy mineralnych nieszkodliwych dla zdrowia człowieka. Płyty pokryte są obustronnie, fabrycznie nanoszoną, powłoką hydroizolacyjną dzięki czemu są odporne na działanie wody i nie ulegają butwieniu w środowisku wilgotnym nawet podczas długotrwałego stosowania. Mechaniczne nanoszenie powłoki hydroziolacyjnej i ciągła kontrola procesu produkcyjnego zapewniają jej wysoką i wyrównaną jakość.

Włókno - cementowe płyty Minerit SP spełniają surowe wymagania międzynarodowych norm i zaleceń w celu uniknięcia zawilgacania budynków i zgubnych skutków tego faktu na trwałość konstrukcji oraz zdrowie człowieka. Testy porównawcze płyt budowlanych wykazują, że hydroizolowane płyty Minerit SP stanowią najefektywniejszą przeszkodę dla rozwoju pleśni i grzybów w pomieszczeniach mokrych.

Typowymi miejscami zastosowań płyt Minerit SP są: baseny kąpielowe, sauny, łaźnie, kuchnie przemysłowe i zbiorowego żywienia, przetwórnie spożywcze, pomieszczenia sanitarne w przemyśle i instytucjach, myjnie samochodowe, łazienki w domach o konstrukcji szkieletowej oraz inne pomieszczenia mokre i o podwyższonej wilgotności.

Płyty Minerit SP posiadają oznaczenie CE dopuszczające je do stosowania w budownictwie.


Przykładowe zdjęcia


KOLORYSTYKA PŁYT MINERIT SP


wybierz kolor: Minerit SP


minerit sp

DANE TECHNICZNE PŁYT MINERIT SP

Wymiary standardowe płyt (mm) 8 x 1200 x 2600
Gęstość Ok. 1 520kg/m3
Waga
Płyta o grubości 8mm

Ok. 12,2kg/m2
Wytrzymałość na zginanie
Wzdłuż włókien
W poprzek włókien

Ok.13,0 Mpa
Ok.9,0 Mpa
Alkaliczność pH ok. 12
Ruchy płyty pod działaniem wilgoci RH 35 …90% Ok. 0,3 mm/m
Przepuszczalność pary wodnej < 20 ng/m2sPa
Maks. Absorpcja wody (pochłanianie) Ok. 0,2%

POZOSTAŁA OFERTA PŁYT MINERIT


minerit hd

Fiński produkt, który wytwarzany jest z czystych i nieszkodliwych surowców. Składają się one w ok 70% z cementu oraz w ok 30% z różnych włókien mineralnych i wypełniaczy.Płyty dostępne są w 1 kolorze.

Zobacz więcej >>
minerit lw

Mocne i niepalne płyty budowlane przeznaczone na pokrycie konstrukcji ścian i sufitów w systemach zabudowy szkieletowej. Produkowane z cementu oraz włókien i wypełniaczy mineralnych.Płyty dostępne są w 1 kolorze.

Zobacz więcej >>
minerit windstopper

Specjalny rodzaj płyt użytkowych z membraną wiatroszczelną. Płyty Minerit Windstopper produkowane są z szarego cementu i wypełniaczy wapiennych wzmocnionych specjalnie dobranymi włóknami.Płyty dostępne są w 2 kolorach.

Zobacz więcej >>

Przedstawione powyżej płyty prezentują losowo wybrane kolory, cała paleta kolorów dostępna na stronie danego produktu.


KONTAKT

...