Scroll

Przegrody balkonowe


Coraz częściej na budynkach, na jednej elewacji, architekci projektują jedną wspólną płytę balkonową, która wyposażona w jeden pas szklany balustrad daje budynkowi ponadczasowy wygląd. Poszczególne przestrzenie balkonowe do mieszkań wydzielone są przegrodami balkonowymi.

Przegrody balkonowe mogą pełnić nie tylko funkcję odgradzającą, ale funkcję konstrukcyjną i dekoracyjną. Mogą chronić nie tylko przez wzrokiem sąsiada, ale też i przed promieniami słonecznymi.

Przegrody balkonowe Copal mogą być wykonane z różnym wypełnieniem, przeziernym, ażurowym i pełnym np. szkło bezpieczne klejone przezierne, z barwnymi foliami o różnej skali przejrzystości, z foliami z barwnym nadrukiem. Możliwe jest również zastosowanie blach oraz wykonanie przegród ażurowych tzw. łamaczy światła.

Podstawowym, uniwersalnym rozwiązaniem przegród balkonowych jest profil U – P3107 oraz profile P3106 i P3109 z listwą zatrzaskową P3108. Profile te pozwalają stworzyć zarówno bezramową jak i ramową przegrodę balkonową. Konstrukcja taka cechuje się łatwym montażem oraz możliwością szybkiej wymiany wypełnienia bez potrzeby ingerencji w profile ramy. Grubość możliwego do zastosowania wypełnienia to 4-20 milimetrów w zależności od wybranego profilu oraz uszczelki.

ścianki stałe

uniwersalne rozwiązanie do elementów stałych - widok 3D

bezramowy - widok 3D
ramowy - widok 3D
wypełnienia - widok 3D

Zobacz więcej na stronie ścianki stałe : LINK


Przykładowe przekroje


Pobierz DWG Pobierz PDF

zabudowy balkonów


zabudowy balkonów ZABUDOWY BALKONÓW
Zobacz więcej
aluminiowe balustrady BALUSTRADY SYSTEMOWE
Zobacz więcej
ścianki stałe ALUMINIOWE ŚCIANKI STAŁE
Zobacz więcej

KONTAKT


Masz pytania ?
Dzwoń : 067 216 67 67
Przejdź do : kontakt