Scroll

zabudowy balkonów


zabudowy balkonów

- SYSTEM COPAL

W wielorodzinnych blokach mieszkalnych balkon jest przestrzenią coraz bardziej docenianą i pożądaną przez mieszkańców. Odpowiednio zaaranżowany pozwala na chwilę wytchnienia i relaksu na świeżym powietrzu bez konieczności opuszczania mieszkania.

Zabudowa tarasu oraz balkonu cieszy się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem. Korzystnie wpływa na komfort przebywania w takim pomieszczeniu. Zabudowy balkonów chronią bowiem przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi, jak też niepożądanym wzrokiem sąsiadów. Zabudowy tarasów i balkonów wpływają także korzystnie na utrzymanie stałego poziomu temperatury w domach oraz mieszkaniach, ponieważ zabezpieczają przed stratami ciepła. Ponadto jest idealnym rozwiązaniem dla osób pragnących mieć kwiaty na balkonie.

Przykłady systemu ramowego i bezramowego

bezramowa zabudowa balkonu z osłoną pasa poniżej poręczy - widok 3D

Oferowana przez nas ramowa oraz bezramowa zabudowa balkonu podnosi także poziom estetyczny elewacji

Stylowe, nowoczesne balkony doskonale wpisują się w aktualne trendy architektoniczne. Ramowe oraz bezramowe zabudowy balkonów charakteryzują się łatwością obsługi oraz szybkim montażem, a wytrzymała konstrukcja stanowi doskonałą barierę antywłamaniową.

Każda osłona na balkon doskonale harmonizuje z naszymi aluminiowymi balustradami szklanymi

zabudowa balkonu w systemie bezramowym


Bezramowe zabudowy balkonów są nowoczesnymi systemami opartymi na zabudowie z aluminium oraz szkła hartowanego. Szkło hartowane jest bardzo wytrzymałe na warunki atmosferyczne a przy stłuczeniu nie stanowi zagrożenia dla przechodniów.

Bezramowy system osłony balkonu pozwala na takie ułożenie okien, iż tworzą one zupełnie niewidoczne i jednolite płaszczyzny – elewacje balkonowe. Natomiast w ciepłe i słoneczne dni umożliwia złożenie wszystkich szklanych paneli w jeden pakiet, ułatwiając tym samym swobodny przepływ powietrza.

Zabudowanie balkonu systemem bezramowym stanowi jego praktyczną osłonę bez ingerencji w architekturę budynku. Swoją formą nadaje podwyższony standard użytkowania oraz bardzo nowoczesny i estetyczny wygląd.

Bezramowa zabudowa balkonu - charakterystyka systemu Copal Frameless

 • duże wymiary: okno przesuwno rozwierne o maksymalnej wysokości 2700 mm
 • wypełnienie ze szkła hartowanego 6, 8 lub 10 mm zapewniające najwyższy poziom bezpieczeństwa okna
 • profile lakierowane proszkowo wg palety ral i dekoral
 • system przesuwno – rozwierny zapewniający łatwość w czyszczeniu okien oraz umożliwiający pełne otwarcie osłony na balkon
 • nowoczesny wygląd elewacji balkonowej
 • aprobata europejska CE zapewnia najwyższy poziom jakości i bezpieczeństwa naszych konstrukcji
zabudowa bezramowa z blokadą otwartych paneli

zabudowa bezramowa z blokadą otwartych paneli

mechanizm zamykający i uszczelka

mechanizm zamykający i uszczelka

Obsługa zabudowy bezramowej Copal

max. wysokość zabudowy max. szerokość skrzydła Max. ilość skrzydeł grubość szkła zast. łuki
2700 mm * 700 mm * dowolna 6 / 8 / 10 mm balkony / tarasy tak

* Nie wszystkie wymiary konstrukcji można stosować bez ograniczeń. W większości przypadków nie można stosować obu maksymalnych wymiarów. Więcej szczegółów uzyskają Państwo kontaktując się z naszymi specjalistami.


Montaż zabudowy bezramowej SYSTEM COPAL 4 - krok po kroku

1. Obciążenie zabudowy przez elementy jezdne jest przenoszone na górnej prowadnicy

obciążenie zabudowy przez elementy jezdne

2. Prowadnicę górną montujemy do sufitu przez przygotowane w procesie prefabrykacji otwory używając do tego odpowiednich wkrętów i kołków.

3. Ustawiamy na balustradzie bądź murku prowadnicę dolną i montujemy pierwszy profil zamykający

4. Dolną prowadnicę przykręcamy do podłoża po czym montujemy drugi profil zamykający

dolna prowadnica i profil zamykający

Prowadnice mogą być ze sobą łączone za pomocą łącznika prostego bądź kątowego. Łącznik skręca się z prowadnicami za pomocą wkrętów

5. W celu zamontowania pierwszego panelu rozwiernego demontujemy najpierw zaślepki prowadnicy - górną (rys 5.1) oraz dolna (rys. 5.2)

montowanie pierwszego panelu

6. Odsuwamy zamek dolny oraz zamek górny na przeciwną stronę otworu wylotowego (rys. 6.1)

zamek dolny i górny

7. Montujemy panel rozwierny oraz regulujemy go kluczem imbusowym w sposób umożliwiający płynne otwieranie panelu (rys. 10.1 / 10.2). Przesuwamy zamki z powrotem (rys. 7.1) i blokujemy je śrubą w oznaczonym otworze (rys. 7.2)

panel-rozwierny

8. Wkładamy panele przesuwno - rozwierne zaczynając od pierwszego panelu. Proces wkładania paneli przedstawia rysunek poniżej(rys. 8.1).

proces wkładania paneli przesuwno - rozwiernych

Panele po włożeniu zostawiamy otwarte (rys. 8.2).

otwarte panele

Rozkład rolek jak na rysunku 8.3 oznacza iż kolejność paneli jest poprawna.

rozkład rolek

9. Ponownie montujemy zaślepki prowadnic - górną oraz dolną (rys. 5.1 i 5.2)

UWAGA: W przypadku montażu zabudowy z prowadnicą teleskopową, maskownicę (EB 7019) przykręcamy dopiero po montażu i regulacji ww prowadnicy. Otwór pod wkręt 3,5x6,5 wiercimy wiertłem 2,8 mm

montaż zaślepek prowadnic

10. Regulujemy panele od pierwszego do ostatniego dokonująć regulacji za pomocą śrub imbusowych w rolkach (rys. 10.1.1 i 10.2)

regulowanie paneli od pierwszego do ostatneigo

Uwaga: Rolki podczas otwierania / zamykania zabudowy muszą być tak wyregulowane aby cały czas stykały się z prowadzeniem panela ( rys. 10.3).

wyregulowane rolki

Dystans między krawędziami szkła powinien wynośić 4 mm na całej długości tafli (rys 10.4) Krawędzie zaślepek paneli muszą się licować. (rys 10.5 i 10.6)

krawędzie zaślepek paneli

Uwaga: w zależności od rodzaju posiadanej blokady wybieramy właściwy montaż.

Blokada aluminiowa E4050

11. Montaż blokady zaczynamy od wywiercenia otworów w prowadnicy dolnej (rys 11.1)

montaż blokady aluminiowej E4050

Otwór fi 3,5 wiercony w prowadnicy pod wkręt 4,2x13

W zależności od długości pręta prowadzącego rozstaw mocowań uchwytów może ulec zmianie

Blokada plastikowa EB4110

11. Montaż blokady zaczynamy od otwarcia pierwszego panela. Pomiędzy maksymalnie otwartym pierwszym panelem a bolcem nie powinna występować żadna przestrzeń (rys. 11.2). Blokada powinna być idealnie zlicowana z górną krawędzią prowadnicy.

montaż blokady aluminiowej EB4110

12. Uszczelniamy konstrukcję za pomocą silikonu oraz opcjonalnie montujemy transparentne uszczelki międzyszybowe pvc.

uszczelnianie konstrukcji

PRZECZYTAŁEM, WRÓĆ DO GÓRY


Przykłady systemu bezramowego

Zabudowa balkonu w systemie ramowym


Ramowe zabudowy balkonów są systemami przesuwnymi. Okna przesuwne wykonane są z profili aluminiowych które umożliwiają zastosowanie różnego rodzaju szyb. Okna przesuwają się w obie strony a dzięki zastosowaniu specjalnych nierdzewnych łożysk czynność ta jest niezwykle łatwa. Specjalne samozamykacze sprawiają iż żadne z okien nie otworzy się samoczynnie pod wpływem wiatru czy też za sprawą osób niepowołanych z zewnątrz. Jest to również dodatkowe zabezpieczenie w momencie kiedy z balkonu korzystają dzieci.

Ramowe zabudowy balkonów są systemem dobrze izolującym od deszczu i wiatru jednak nie pozbawionym możliwości wentylacji balkonu. Osłona na balkon Copal stanowi strefę buforową pozwalając zaoszczędzić na ogrzewaniu natomiast same okna sprawiają że temperatura na takim balkonie w zimie rzadko spada poniżej zera.

Lekki osłonowy system Copal umożliwia także tworzenie konstrukcji ramowych stałych które stanowią idealne uzupełnienie do konstrukcji osłony balkonu. Dzięki temu oferujemy kompletny zestaw do obróbki balkonu niezależnie od stopnia zaawansowania konstrukcji.

Nasza ramowa zabudowa balkonu posiada Krajową Ocenę Techniczną Instytutu Techniki Budowlanej KOT

Bezpieczeństwo, jakość a do tego przystępna cena sprawiają że zabudowy te cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Ramowa zabudowa balkonu – charakterystyka systemu Copal:

 • Duże maksymalne wymiary elementów przesuwnych w zależności od zastosowanego wypełnienia - szerokość do 1400 mm oraz wysokość do 2700 mm (tarasy)
 • Różne wypełnienia m.in. szyby pojedyncze typu float w grubościach 4,5,6 i 8 mm, bezpieczne ze szkła klejonego 6,4 mm (3.3.1) oraz zespolone o grubościach 16 i 18 mm.
 • Anodowane bądź lakierowane konstrukcje jako standard – estetyczne konstrukcje, zabezpieczone przez korozją
 • Okna przesuwne w naszym systemie są łatwe w demontażu. Jednym prostym ruchem można wyjąć skrzydło z prowadnicy w celu jego umycia i w równie łatwy sposób zamontować je ponownie.
 • Możliwość łączenia ze sobą prowadnic w nieskomplikowany oraz bardzo precyzyjny sposób pozwala stworzenia zabudowy o nieograniczonej długości a także znacząco ułatwia transport większych konstrukcji w których prowadnice zawsze są najdłuższym elementem. - ZOBACZ FILM
zabudowa balkonu

Balkon System łączenia prowadnicy

akcesoria zabudowy balkonów

Zaślepki, łożyska, zamki. Wszystko dopracowane w najmniejszym detalu

max. wysokość zabudowy max. szerokość skrzydła Max. ilość skrzydeł grubość szkła szpros zast.
2700 mm * 1400 mm * dowolna 4 - 18 mm tak balkony / tarasy

* Nie wszystkie wymiary konstrukcji można stosować bez ograniczeń. W większości przypadków nie można stosować obu maksymalnych wymiarów. Więcej szczegółów uzyskają Państwo kontaktując się z naszymi specjalistami.

standardowe rozwiązanie zabudowy ramowej copal - widok 3D

Przykłady systemu ramowego

Wszystkie systemy ramowych oraz bezramowych konstrukcji balkonowych udostępniamy naszym klientom (firmom) w trzech postaciach:

 • Profile w pełnych długościach i akcesoria w paczkach do własnej produkcji. Bądź niezależny i wykonuj wszystko sam na miejscu zapewniając klientom krótkie terminy realizacji i atrakcyjne ceny wg. własnych możliwości produkcyjnych
 • Prefabrykaty przycięte na wymiar i spakowane w kompaktowe paczki, przygotowane do szklenia, złożenia i montażu u klienta.
 • Wyroby gotowe ze szkłem do prostego montażu u klienta.

Zadzwoń do nas i dowiedz się jak zostać naszym licencjonowanym przedstawicielem. KONTAKT

Systemy obudowy balkonów Copal mają korzystny wpływ na właściwości akustyczne budynku. Wyniki pomiarów izolacyjności akustycznej systemów Copal :

Wyniki badań (Rw)
1 Balustrada Copal z obudową bezramową w systemie System Copal 3 15 dB
2 Bezramowy system przesuwny System Copal 3 z szybą Esg 8 mm 25 dB
3 Ramowy system przesuwny Copal z szybą 4 mm 22 dB
4 Ramowy system przesuwny Copal z szyba 3.3.1 22 dB
5 Ramowy system przesuwny Copal z szybą zespoloną 16 mm 23 dB

zabudowy tarasów


bezramowy taras goleniow ZABUDOWY TARASÓW
Zobacz więcej
aluminiowe balustrady BALUSTRADY
Zobacz więcej
ścianki stałe ŚCIANKI STAŁE
Zobacz więcej

KONTAKT


Masz pytania ?
Dzwoń : 067 216 67 67
Przejdź do : kontakt