Scroll

Aktualności


Balkony dostawne, balustrady i zabudowy. Prezentacja przedsiębiorstwa Copal Sp. z o. o. na Politechnice Poznańskiej

10.11.2022


27 października 2022 roku mieliśmy przyjemność poprowadzić wykład otwarty pt. Balkony dostawne, balustrady i zabudowy. Prezentacja przedsiębiorstwa Copal Sp. z o. o. na Politechnice Poznańskiej.

Mogliśmy przybliżyć słuchaczom nie tylko historię naszego zakładu, ale przede wszystkim zagadnienia związane z systemami osłonowymi, balustradami i balkonami dostawnymi. Mieliśmy również okazję opowiedzieć o kwestiach związanych bezpośrednio z tematami produkcji, zalet poszczególnych rozwiązań, badań wytrzymałości czy jakości do których przywiązujemy w swoich produktach tak ogromną wagę. Przedstawiliśmy konstrukcję balkonów dostawnych, benefitów nie tylko dla mieszkańców, w postaci wysoce estetycznej przestrzeni do wypoczynku, ale również zalet tego rozwiązania dla samego budynku pod kątem maksymalnej redukcji mostków termicznych czy braku spękań elewacji w dalszych latach eksploatacji. Równie istotną kwestią jest niezależność samej konstrukcji, dzięki czemu rozwiązanie to sprawdza się nawet dla budynków wykonanych w technologii drewnianej, gdzie nie może być mowy o dodatkowym obciążeniu obiektu. Wykład cieszył się sporym zainteresowaniem. Serdecznie dziękujemy Zakładowi Budownictwa Politechniki Poznańskiej za zaproszenie i zorganizowanie tego wydarzenia.


prezentacja Copal politechnika poznańska Copal politechnika poznań Prezentacja przedsiębiorstwa Copal Sp. z o. o.

Złoty i srebrny medal dla UKS Copal Trzcianka!

14.09.2022


Ze złotym i srebrnym medalem wrócili do Trzcianki kajakarze UKS Copal Trzcianka z Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, które odbyły się na Malcie w Poznaniu!

10 września br. osada prowadzona przez Julię Piasecką w składzie z trójką młodszych dziewcząt: Magdą Nalewajek, Nelą Roguską i Sofią Nerubatską wywalczyła srebrny medal w wyścigu K-4/2000 m.

Zwyciężyła osada UMKS Zryw z Wolsztyna, a na 3 miejscu przypłynęła osada AZS/AWF z Poznania.

W wyścigu K-1/2000 walka rozegrała się również między zawodniczkami z Wolsztyna i Trzcianki. Trzeci raz z rzędu w tych ważnych zawodach zwyciężyła Julia Piasecka, a resztę podium zajęły zawodniczki Zrywu. Punktowane w Systemie Sportu Młodzieżowego miejsce w wyścigu młodziczek zajęła również Julia Asimowicz. W wyścigu K-1/2000 m również na punktowanym miejscu na metę dopłynął George Nerusch. Start braci Georga i Nazara Nerushów w wyścigu K-2/2000 m zakończył się wywrotką. Najmłodsze uczestniczki Mistrzostw w wyścigu K-2/2000 m młodziczek zajęły 9 miejsce (Nalewajek/Roguska) i 13 miejsce (Nerubatska/Asimowicz).

Następnego dnia w Regatach im. Rafała Piszcza z powodu kłopotu transportowego w wyścigach K-1/500 m wystartowało tylko troje zawodników z roczników 2010 i 2011. Świetnie zaprezentował się Olaf Dorniak, który w swoim wyścigu zajął 7 miejsce, ale był to najlepszy czas wśród chłopców rocznika 2011. Równie dobrze zaprezentowała się Sofia Nerubatska, która zajęła 8 miejsce. Wszystkie wyścigi tego sportowego weekendu w kategorii młodzików i dzieci odbywały się ze startu wspólnego po 20 -30 zawodników.

Najlepsze zawodniczki UKS COPAL: Julia Piasecka, Nela Roguska i Magda Nalewajek odpoczywają przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w Maratonie Kajakowym, które odbędą się 17 września w Turawie pod Opolem.


Złoty i srebrny medal dla UKS Copal Trzcianka

Piknik Rodzinny 2022 dla pracowników firmy Copal - Trzcianka

15.06.2022


Piknik Rodzinny Firmy Copal, Trzcianka dn. 11/06/2022r.

System tarasowy System Copal 5 - instalacja paneli w bezramowej zabudowie przesuwnej.

14.09.2021


Przedstawiamy Państwu skróconą instrukcję instalacji i regulacji paneli w bezramowej zabudowie tarasowej Copal 5. Po więcej informacji na temat naszego nowego systemu zapraszamy do kontaktu z handlowcami oraz zachęcamy do zapoznania się z kartą techniczną produktu INFORMATOR SYSTEM COPAL 5


ZLOT CIĘŻARÓWEK W COPALU

23.08.2021


Nie, to nie zlot ciężarówek! To auta po towar dla Was.
Miłego tygodnia


auta po towar dla Was

PRZERWA URLOPOWA

22.07.2021


Drodzy Klienci od 26 lipca do 8 sierpnia jesteśmy na urlopie.
Odkładamy telefony do szuflady i nie zaglądamy do skrzynek emailowych.
Wyjechaliśmy po nowe pomysły i po nowe zasoby energii.
Na wszystkie przesłane wiadomości odpowiemy po naszym powrocie.


przerwa urlopowa

Nowy produkt - Przesuwny system bezramowy System Copal 5

06.07.2021


W odniesieniu do Państwa częstych zapytań odnośnie systemu bezramowego przesuwnego informujemy, iż ten system pojawił się w naszej ofercie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i składania zamówień. Więcej informacji udzielą Państwu nasi handlowcy.

Pozdrawiamy


system copal 5

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O SYSTEMIE COPAL 5

KARTA TECHNICZNA


kontakt

Nowe rozwiązanie w naszej ofercie

30.04.2021


Nareszcie bez wysokiego progu!
Zgodnie z Państwa oczekiwaniami wprowadziliśmy do oferty zabudowy bezramowe z niską prowadnicą dolną.


zabudowa ramowa niski próg

Rozwiązanie zostało już docenione przez pierwszych użytkowników i pozytywnie przyjęte przez naszych doświadczonych montażystów. Zapraszamy do składania zamówień


zabudowa ramowa niski próg

O uciążliwości progu na tarasie wie każdy. Nasze rozwiązanie z niskim progiem o wysokości 20mm niweluje ten problem. Profil zaprojektowany został w ten sposób że z łatwością można go także pokonać na wóżku inwalidzkim.


zabudowa ramowa niski próg odwodnienie

Komora z otworem odwodnieniowym zapewnia odprowadzenie wody z profilu poza obrys tarasu.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O SYSTEMIE BEZRAMOWYM COPAL

ZOBACZ WIĘCEJ


kontakt


COPAL w rankingu najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw.

23.12.2020


Wchodzimy w nowy rok z fantastyczną wiadomością która pozwala nam patrzeć optymistycznie w przyszłość. Z wielką przyjemnością chcemy Państwa poinformować że firma Copal Sp. z o.o. znalazła się w gronie laureatów XXI edycji Gazel biznesu. Wyróżnienie to dla nas jest tym bardziej ważne gdyż o nagrodzie nie decyduje jedynie wynik finansowy ale wzrost i zyskowność firmy na przestrzeni trzech ostatnich lat.


Gazele biznesu 2020

Dziękujemy wszystkim naszym Partnerom i Klientom Biznesowym za lata owocnej współpracy
kontakt


Nowe profile konstrukcyjne Copal

29.09.2020


W odniesieniu do Państwa częstych zapytań odnośnie nowych profili konstrukcyjnych P403 i P401, przesyłamy schemat obróbki do ramy z profilu P403.

Jednocześnie informujemy, że stany magazynowe profili P301, P303 i P306 zostały wyczerpane.


nowe profile konstrukcyjne copal

ZAPRASZAMY DO ZAKUPU NASZYCH NOWOŚCI.

POBIERZ PDF


kontakt


Okna podawcze i przegrody kasowe Copal - odgrodź się od zarazków 😷

27.03.2020


Wychodząc naprzeciw wymaganiom do zminimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się wirusów i bakterii przy kontaktach z klientami zapraszamy Państwa do zakupu okien podawczych COPAL


balkon ze szkłem

Zalety naszych okienek w okresie epidemii koronawirusa:

  • atest PZH
  • trwałe elementy aluminiowe i bezpieczne szkło, które mogą być dezynfekowane bez ryzyka zarysowania i uszkodzenia

System COPAL daje szerokie możliwości konstruowania aluminiowych okien kasowych i podawczych. Mogą być to okna przesuwne w płaszczyźnie poziomej (jedno okno stałe oraz jedno przesuwne które chowa się za drugim) lub pionowej (podnoszone do góry okno przesuwne chowające się za oknem stałym).

Kalkulator wyceny okien podawczych


aluminiowe przegrody kasowe

Dodatkowo wprowadzamy do oferty aluminiowe przegrody kasowe. Są to proste i niedrogie konstrukcje które oferujemy w dwóch standardowych wymiarach:

  • 120 x 80 cm
  • 80 x 80 cm

Istnieje też możliwość produkcji konstrukcji na dowolny wymiar.


Zobacz więcej - okna podawcze


kontakt


Aluminiowe balkony dostawne Copal – prezentacja montażu

20.01.2020
Zobacz więcej - balkony dostawne

kontakt


Balkon ze szkłem

26.09.2019


Czas na termomodernizację.


Według różnych szacunków w Polsce mamy około 4 milionów mieszkań w tzw. „Wielkiej Płycie”. Mieszka w nich blisko 12 milionów Polaków. Większość mieszkań wymaga termomodernizacji, która kojarzona jest głównie z dociepleniem ścian i dachów budynków.


balkon ze szkłem

Firma Copal zwraca uwagę na płyty balkonowe, których stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. Ponadto rozwiązanie stosowane w latach siedemdziesiątych powodowało transfer temperatury z płyty balkonowej do budynku. Nasze rozwiązanie balkonu dostawnego eliminuje ten problem. Cała konstrukcja pozwala na tworzenie przestrzeni służącej do relaksu i wypoczynku dla mieszkańców. Przy zastosowaniu zabudowy balkonu zyskujemy dodatkowe docieplenie oraz możemy przedłużyć sezon korzystania z balkonu.


Proponowane przez nas rozwiązanie jest doskonałym sposobem na zbudowanie dodatkowej przestrzeni w budynkach, które do tej pory nie posiadały balkonów. Konstrukcja jest niezależna od budynku, łatwa w montażu oraz lekka o nowoczesnym i lekkim wyglądzie.


Zobacz więcej - balkony dostawne


kontakt


Nowa prowadnica 5-torowa - P126

24.10.2018


Prowadnica pięciotorowa P126


prowadnica pięciotorowa

Zastosowanie :
- prowadnica na długie zabudowy,
- możliwość podziału na 5 skrzydeł przesuwnych w jedną stronę, lub 10 skrzydeł rozsuwanych na boki, - prowadnica na 4 skrzydła przesuwne z dodatkowym wewnętrznym torem na skropliny powstajace na wewnętrznej stronie szyby - prowadnica, którą można ciąć wzdłużnie na 4 tory + 1 tor, 3 tory + 2 tory, 2 tory + 2 tory + 1 tor.

zabudowa z prowadnicą P126

Przypominamy o możliwości systemowego łączenia prowadnic na długość, za pomocą wzornika N-6 i bolców E3023. Prawidłowo wykonane połączenie prowadnic na długość jest niewyczuwalne przy przesuwaniu skrzydeł. Możliwość łączenia prowadnicy obniża koszty transportu, ułatwia transport prowadnic w ciasnych klatkach i pozwala na efektywniejsze gospodarowanie odpadem po cięciu.


Nowy informator montażowy już dostępny

26.10.2017


Zapraszamy do zapoznania się z nowym informatorem

Ogólne zasady montażu systemów aluminiowych

Dostępny w dziale plików do pobrania oraz poprzez kliknięcie TUTAJ.


instrukcja montażu

COPAL Sp. z o.o. poszukuje operatorów maszyn i spawaczy

03.07.2017


OPERATOR MASZYN

Wymagania :
- umiejętność czytania rysunku technicznego,
- umiejętność posługiwania się urządzeniami kontrolno-pomiarowymi,
- doświadczenie w pracy na maszynach sterowanych numerycznie CNC (frezarki, tokarki),
umiejętność programowania maszyn będzie dodatkowo gratyfikowana.

SPAWACZ

Wymagania:
- umiejętność spawania aluminium w metodzie MIG lub TIG zgodnie z PN-EN ISO 9606-2.
- umiejętność posługiwania się przyrządami pomiarowymi,
- doświadczenie będzie dodatkowym atutem.

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV na adres emial:

kadry@copal.com.pl

lub na adres spółki:
COPAL Sp. z o.o.
ul. Sikorskiego 78
64-980 Trzciankapraca

Nowy produkt w ofercie – Aluminiowe balustrady samonośne

15.05.2017


Z przyjemnością informujemy, że nasza oferta poszerzyła się właśnie o kolejny produkt.


Balustrady samonośne z profili aluminiowych


Zapraszamy do odwiedzenia strony https://copal.com.pl/balustrady-samonosne.html w celu zapoznania się z produktem oraz do kontaktu z naszym działem który udzieli szczegółowych informacji technicznych oraz cenowych
dotyczących ALUMINIOWYCH BALUSTRAD SAMONOŚNYCH.


balustrady samonośne

Dzień technika w ZST TRZCIANKA

26.04.2017


Stanowisko firmy COPAL w ZST TRZCIANKA

Dnia 25.04.2017 w Zespole Szkół Technicznych im. Noblistów Polskich w Trzciance (ZST TRZCIANKA) odbył się DZIEŃ TECHNIKA, na którym to można było odwiedzić nasze stanowisko by zapoznać się z naszą ofertą z zakresu systemów aluminiowych jak i obróbki aluminium.


dzień technika zst trzcianka

Kalkulator wyceny okien podawczych

23.02.2017


Witamy na naszej stronie. Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom rozpoczynamy proces udostępniania kalkulatorów naszych konstrukcji w wersji online. Rozpoczynamy od konstrukcji okna podawczego. W razie jakichkolwiek pytań czy problemów z kalkulatorem udzielamy krótkiego szkolenia telefonicznego pod numerem
668 912 697.
Oczywiście zapytania cenowe na konstrukcje okien dalej można przesyłać do nas mailowo.


lub wejdź na: okna podawcze, dostępny również widok 3D!


odznaka honorowa

Odznaka Honorowa dla COPAL !

17.01.2017


Zarząd Województwa Wielkopolskiego
Nadaje firmie Copal Sp. z o.o.
Odznakę Honorową
za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego !

odznaka honorowa

Wesołych świąt !

13.12.2016


Dziękując serdecznie za owocną współpracę, życzymy Państwu radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz samych sukcesów w nadchodzącym Nowym Roku.

wesołych świąt

Łączenie prowadnicy P3121 do systemu zabudowy balkonu Copal

15/01/2016


Film przedstawia łączenie prowadnicy P3121 za pomocą wzornika do łączenia prowadnic N-6 oraz kołków łączących E3023


Nowość ! P3108 i P3109

18/01/2016


Nowe , uniwersalne rozwiązanie do elementów stałych !


Zastosowanie: okna i ścianki stałe w zabudowach balkonów i tarasów, okna stałe w okienkach podawczych, witryny, przegrody balkonowe, elementy wypełnienia balustrad.

Zalety: łatwy montaż, Możliwość szybkiej wymiany wypełnienia bez konieczności wykręcania profili i całej ramy okna, Szeroki wybór wypełnienia od grubości 4 mm do 10 mm, Możliwość wkomponowania zestawu w konstrukcję przygotowaną z innych profili (np. słupki kwadratowe, prostokątne) lub bezpośrednio w otwór montażowy, Rozwiązanie do zabudowy ramowej (rama dookoła wypełnienia ) jak bezramowej (tylko profile poziome zakończone zaślepką systemową)

nowe rozwiązanie P3108 i P3109

POBIERZ INFORMATOR

Skrócona instrukcja montażu System Copal 4

15/01/2016


Przedstawiamy Państwu skróconą instrukcję montażu zabudowy balkonu System Copal 4. Pełna instrukcja montażu w formacie pdf dostępna dla naszych podwykonawców. Zapraszamy do kontaktu


Witamy na nowej stronie COPAL !

21/07/2015


Zapraszamy do zapoznania się z naszą odświeżoną ofertą, również polecamy nowość na naszej stronie - Wideo prezentacje naszych produktów, filmy montażowe oraz zachęcamy do subskrypcji naszego kanału Youtube by być na bieżąco z naszymi produktami. Polecamy nasze Katalogi, realizacje, informatory oraz biblioteki DWG dla architektów.

nowa strona copal

Jak nasi dopłynęli po złoto

21/07/2015


Nowość ! E4200

22/04/2015


anodowana stopa okrągła E4200

Najwyższej jakości anodowana stopa okrągła o podstawie fi30 do systemów ekspozycyjnych (stojaków, ścianek). Współpracuje z profilami Copal Expo z wyłączeniem profili P115 i P116.

Skontaktuj się z nami po więcej szczegółów.

Apartamenty DUNE w Mielnie

18/03/2015


Finalista konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE

Balustrady, łamacze światła i przegrody balkonowe firmy COPAL wykorzystane w realizacji DUNE w Mielnie.
Referencje Budimex S.A. - MIELNO

balustrady Mielno architektura.muratorplus.pl

REALIZACJA COPAL W WARSZAWIE!

08/06/2014


Aluminiowe balustrady zewnętrzne Copal ze szkłem mlecznym oraz przegrody balkonowe w Warszawskich apartamentach na ulicy Ordona.

aluminiowe balustrady warszawa

REALIZACJA COPAL WARSZAWA!

03/11/2013


Balustrady aluminiowe Copal, szklane zabudowy oraz przegrody balkonowe na ulicy Cynamonowej w Warszawie

szklany zabudowy warszawa ulica cynamonowa

NOWA STRONA COPAL WARSZAWA

13/08/2013


Z wielką przyjemnością zapraszamy wszystkich do odwiedzenia naszej nowej strony internetowej Copal Warszawa

copal warszawa

REALIZACJA COPAL NA ULICY POSTĘPU W WARSZAWIE!

22/07/2013


Zabudowy bezramowe Copal oraz aluminiowo - szklane balustrady w Warszawie na ulicy postępu.

aluminiowo szklane balustrady warszawa

NOWA REALIZACJA COPAL W WARSZAWIE!

17/08/2012


Bezramowe zabudowy balkonów w nowo powstającym budynku mieszkalnym Point House na ulicy Wyścigowej.

bezramowa zabudowa warszawa

MIĘDZYNARODOWE TARGI BUDOWNICTWA W BERLINIE - BAUTEC

02/06/2012


międzynarodowe targi budownictwa

REALIZACJA COPAL W GDAŃSKU!

22/07/2012


Balustrady Copal w Gdańskich apartamentach na ulicy Jana Pawła II

balustrady copal gdańsk

NOWY ROK, NOWE OBLICZE

04/01/2012


Firma Copal wita Nowy Rok z nowym obliczem! Nowe logo firmy stanowi preludium do wielu pozytywnych zmian w naszej Firmie jak i dla naszych Klientów.

Skontaktuj się z nami a dowiesz się więcej...

logo copal

Odwiedziła nas TVN

03/01/2012


Wszystko o modnych ostatnio ogrodach zimowych. Czy można je mieć także w bloku? Ile kosztują? Jakie rośliny możemy w nich trzymać? O tym wszystkim i jeszcze więcej podczas wizyty TVN Meteo w filii firmy Copal w podwarszawskim Czosnowie.

NOWA REALIZACJA COPAL W GORZOWIE!

27/10/2011


Bezramowe zabudowy balkonów i tarasów w nowo powstających budynkach mieszkalnych Kolorowe Osiedle na ulicy Niepodległości.