Balkony dostawne


Balkony dostawne: sposób na powiększenie mieszkania.

Na rynku pojawiają się ciekawe rozwiązania dla właścicieli domów jednorodzinnych, kamienic i mieszkań spółdzielczych własnościowo- lokatorskich. Za ich pomocą można w łatwy sposób uzyskać dodatkową powierzchnię użytkową w budynku, a tym samym własną, intymną strefę w centrum miasta, tak bardzo dzisiaj pożądaną .

Mowa o balkonach dostawnych. Jeżeli do tej pory nie miałeś balkonu lub ten, który posiadasz jest tylko substytutem balkonu, możesz wybrać rozwiązanie, które łatwo, tanio i szybko podniesie komfort oraz wartość każdego mieszkania.

Nasza propozycja daje ekologiczne, estetyczne, bezpieczne i trwałe miejsce do relaksu po ciężkim dniu pracy, które z pewnością zastąpi nam kawałek ogródka czy skrawek zieleni, bez potrzeby wychodzenia z domu.

5 Najważniejszych powodów, żeby wybrać aluminiowe balkony dostawne

1

ŁATWOŚĆ MONTAŻU- platforma może być dostarczona jako gotowy moduł balkonu

2

BEZPIECZEŃSTWO- balkony jest niezależny od budynku, co powoduje, że nie jest narażony na pękanie płyt, jak to się dzieje w przypadku balkonów wylewanych i związanych z budynkiem

3

ESTETYKA- wysoka jakość wykonania- nowoczesny design dopasowany do aktualnych trendów architektury

4

ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ- nasze platfromy nie przewodzą temperatury do wewnątrz budynku

5

UNIWERSALNOŚĆ- balkon może powstać szybko i tanio w miejscu, gdzie go do tej pory nie było powiększając powierzchnię przy mieszkaniu


schemat balkonu dostawnego COPAL


Poprawa wyglądu i bezpieczeństwa połączone z minimalnym kosztem konserwacji.

Współczesne balkony dostawne skutecznie chronią fasady i okna przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych takich jak deszcz, śnieg czy mróz.

Zabezpieczona farbami proszkowymi konstrukcja aluminiowa, pozwala zapomnieć o jakichkolwiek konserwacjach na długie lata.

Dodatkowo dzięki możliwości obudowania balkonu na całej jego wysokości, można go użytkować przez cały rok. Decydując się na takie rozwiązanie uzyskamy wyraźną redukcję w poziomie hałasu dochodzącego z zewnąrz konstrukcji.


Większa energooszczędność budynku

Jednym z głównych założeń przy wyborze balkonu dostawnego jest maksymalna oszczędność energii cieplnej, pochodzącej z urządzeń grzewczych obiektów mieszkalnych.

Podczas modernizacji budynków dąży się do likwidacji mostków cieplnych.

W naszym rozwiązaniu balkon wspiera się na własnej konstrukcji, co pozwala zachować ciągłość izolacji termicznej ściany.

Rozwiązanie jakie proponujemy jest pod względem ciepłochronności zdecydowanie lepsze od balkonów wspornikowych, przytwierdzonych na całej długości do ściany. Takie płyty balkonowe powodują liniowy mostek cieplny, gdyż izolacja termiczna ściany zostaje przerwana na całej długości balkonu.

Właśnie, z powodu możliwości zachowania ciągłości termoizolacji ściany, balkony dostawne Copal zdecydowanie zyskują na popularności.

balkon z płyty

rys. 1 Stary balkon Przerwana ciągłość izolacji termicznej ściany

balkon samonośny

rys. 2 Nowy balkon Zachowana ciągłość izolacji termicznej ściany


Schemat konstrukcji balkonu dostawnego

PLATFORMY

platformy balkonowe
 • konstrukcja spawana, wykonana z profili aluminiowych
 • wypełnienie podłogi: - deska; - kamień; - kompozyt
 • spód balkonu / sufit: blacha aluminiowa malowana w kolorze RAL 9016 MAT

DONICZKI

doniczki alkonowe
 • wykonane z blachy aluminiowej w dowolnej kolorystyce RAL
 • dekoracyjne uzupełnienie balkonu

PRZEGRODY BALKONOWE

przegrody balkonowe
 • funkcja osłaniająca, odgradzająca, konstrukcyjna i dekoracyjna
 • wykonane z różnym wypełnieniem: przeziernym, ażurowym i pełnym (szkło bezpieczne klejone przezierne, z barwnymi foliami o różnej skali przejrzystości, z foliami z barwnym nadrukiem)

ODWODNIENIE

odwoddnienie balkonu
 • wykonane z rury aluminiowej
 • możliwość montowania na zewnątrz lub wewnątrz balkonu

ZADASZENIA

zadaszenie balkonu
 • wykonane według indywidualnych potrzeb klienta
 • materiał użyty na pokrycie zadaszenia: - szkło przezierne; - szkło mleczne; - poliwęglan komorowy; - poliwęglan lity.

SŁUPY

słupy balkonowe
 • konstrukcja nośna balkonów
 • niezależny element budynku
 • umocowane do uprzednio wylanych betonowych szklanek

FUNDAMENTY

fundamenty pod balkon
 • montaż balkonu na czterech słupach, których podstawę stanowią wylane, betonowe szklanki
 • łatwe dostawienie do istniejących budynków

SYSTEMY BALUSTRAD

balustrady systemowe
 • konstrukcja aluminiowa
 • wypełnienie dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta: - aluminiowe panele kompozytowe; - tralka (4); - blacha perforowana (2); - bezpeczne szkło laminowane (1); - Trespa; - płyty włókno-cementowe;

W przypadku zastosowania opcjonalnej zabudowy ze szkła, można uzyskać dodatkowe pomieszczenie oraz interesujące miejsce do odpoczynku, również podczas chłodniejszych dni.

Nasze konstrukcje mogą być również bardzo ciekawą alternatywą dla istniejących, starych i mało estetycznych balkonów, które są bezpośrednio połączone ze ścianą i potrafią być powodem występowania wilgoci oraz uszkodzeń takiego balkonu.

Miejsce, które powinno być bezpieczne, zaczyna zagrażać nam i naszym sąsiadom. Z czasem funkcjonuje ono już tylko jako magazyn rzeczy niepotrzebnych. Dzięki proponowanym przez nas rozwiązaniom możesz to zmienić!

Skontaktuj się z administratorem budynku i zapytaj się o balkony dostawne firmy COPAL


Renowacja budynku wielorodzinnego z wielkiej płyty

Według różnych szacunków w Polsce mamy około 4 milionów mieszkań w tzn „Wielkiej Płycie”, mieszka w nich blisko 12 milionów Polaków. Większość mieszkań wymaga termomodernizacji, która kojarzona jest głównie z dociepleniem ścian i dachów budynków.

Firma Copal zwraca uwagę na płyty balkonowe których stan techniczny pozostawia wiele do życzenia, ponadto rozwiązanie stosowane w latach siedemdziesiątych powodowało transfer temperatury z płyty balkonowej do budynku. Nasze rozwiązanie balkonu dostawnego eliminuje ten problem, cała konstrukcja pozwala na tworzenie przestrzeni służącej do relaksu i wypoczynku dla mieszkańców. Przy zastosowaniu zabudowy balkonu zyskujemy dodatkowe docieplenie oraz możemy przedłużyć sezon korzystania z balkonu.

Proponowane przez nas rozwiązanie jest doskonałym sposobem na zbudowanie dodatkowej przestrzeni w budynkach które do tej pory nie posiadały balkonów, konstrukcja jest niezależna od budynku, łatwa w montażu, lekka a design jest estetyczny i nowoczesny.


Balkon o konstrukcji aluminiowej według sprawdzonych wymiarów

Zdobyte doświadczenie i praktyka przy produkcji balkonów dostawnych pozwoliły nam określić najbardziej powtarzalne wymiary w zależności od jego długości i szerokości.

Zaletą takiego rozwiązania jest czas wyprodukowania takiego balkonu przy minimalnym nakładzie środków finansowych jak również przygotowanie dokumentacji konstrukcyjnej i projektowej.


Certyfikacja gwarancją bezpieczeństwa i jakości

O naszych najwyższych standardach zarządzania jakością w firmie oraz najwyższej klasie naszych produktów świadczą posiadane przez nas specjalistyczne certyfikaty ISO, które są standardem rozpoznawalnym na całym świecie.

Od początku działalności firmy naszą dewizą jest solidność, jakość i terminowość.

iso 14001
iso 9010
iso 1090-1
iso 3834-2

KONTAKT

...

KONTAKT

...


Zobacz także:

zabudowy balkonów zabudowy tarasów realizacje kompleksowe

Sprzedajemy profile i akcesoria do samodzielnej produkcji! Więcej informacji w zakładce współpraca.   Rekomendacja itb