Scroll

Zabudowy tarasów


Zabudowa tarasu

Jest miejscem integracji domu z jego naturalnym otoczeniem. Osłonięty i skąpany w słońcu pozwala na bezpośredni kontakt z przyrodą prawie przez cały rok. Zimą taras jest miejscem, gdzie można pozostawić niektóre rośliny doniczkowe lub ogrodowe. Zabudowany taras dodatkowo osłania część mieszkalną, co korzystnie wpływa na bilans energetyczny i jest traktowane jako czynnik zmniejszający straty cieplne budynku. W zabudowie tarasu COPAL można zastosować szyby zespolone znacznie podwyższające jego walory użytkowe oraz standard zabudowy.

Taras to miejsce wypoczynku dla całej rodziny

Zabudowany taras w systemie ramowym

Zabudowa tarasu w systemie bezramowym


W całości oszklona zabudowa tarasu umożliwia swobodne i komfortowe, niczym nieograniczone podziwianie natury. Panele szklane zapewniają swobodę konfiguracji, pozwalając na pełne bądź częściowe otwarcie tarasu w dowolnej chwili. Innowacyjna konstrukcja wraz z niepowtarzalną funkcjonalnością szklanej zabudowy w systemie bezramowym sprawia, że każdy dom wygląda luksusowo i nowocześnie, a jego mieszkańcy mogą cieszyć się wyjątkowym komfortem.

Zabudowa tarasu w systemie ramowym


W systemie ramowym możemy zastosować szybę zespoloną (pakiet 16mm) Która jeszcze bardziej poprawia właściwości izolacyjne zabudowy tarasu przy zachowaniu niskiej ceny. Zabudowa tarasu może być zamykana obustronnie na klucz co sprawia iż nie musimy się martwić o pozostawione na tarasie rzeczy a dodatkowa bariera podnosi walory antywłamaniowe. Kiedy jest ciepło bez problemu możemy zmienić nasz taras w otwartą przestrzeń. Każde okno przesuwa się swobodnie dzięki wysokiej klasy łożyskom.

Istnieje również możliwość pokrywania profili aluminiowych lakierami proszkowymi imitującymi drewno. Ma to niepowtarzalny efekt wizualny a technologia lakierowania proszkowego wraz z dobrze znaną odpornością aluminium zapewniają iż nasza zabudowa tarasu będzie piękna i funkcjonalna przez wszystkie lata jej użytkowania a to wszystko za stosunkowo niską cenę.

standardowe rozwiązanie zabudowy ramowej copal - widok 3D


Obsługa zabudowy bezramowej Copal


POMYSŁ NA OGRÓD ZIMOWY, NOWOCZESNE LUB KLASYCZNE TARASY DREWNIANE

Nadchodząca wiosna i pierwsze, ciepłe promienie słońca wycią­gają nas z domów na świeże powietrze. Posiadacze balkonów i domów jednorodzinnych upiększają swoje otoczenie: balkony i tarasy, poszukują nowych roślin do kolorowych nasadzeń wo­kół domu i zagospodarowują najbliższe otoczenie wokół niego.

zabudowa tarasu

Nieodzownym „letnim" elementem architektury każdego budynku są zie­lone rośliny i… osłony przeciwsłoneczne w postaci parasoli, markiz i zada­szeń. W zasadzie każdy szczęśliwy posiadacz domu jednorodzinnego po­szukuje zacienionego miejsca wypoczynku. Czasami przygoda z osłonami przeciwsłonecznymi zaczyna się od prostego i taniego pawilonu, parasola, a dopiero po czasie powstaje stałe, solidne i trwałe zadaszenie, dające przy­jemny chłód i letnie zacienienie nie tylko dla samych mieszkańców, ale i dla delikatnych kwiatów. Najczęstszym materiałem na zadaszenie tarasu jest drewno. Jest to mate­riał naturalny, przyjemny i dzięki nowym technologiom suszenia, impregna­cji i malowania bardzo trwały. Raz na jakiś czas wymaga oczywiście kilku zabiegów pielęgnacyjnych, ale zachowując podstawowe zasady jego konser­wacji, takim zadaszeniem można się cieszyć przez wiele lat.

Aluminium

Drugim naturalnym materiałem jest aluminium. Jest to materiał ekskluzyw­ny, droższy od drewna, ale nieskończenie trwały i w połączeniu ze szkłem oddający architekturze budynku ponadczasowym wygląd. Zadaszenie alu­miniowe w zasadzie nie wymaga żadnych zabiegów konserwujących.

Samo zadaszenie osłania przed gorącymi promieniami w okresie letnim, i niestety, kiedy przychodzą jesienne chłodne wiatry i deszcze, mieszkańcy opuszczają letnie miejsce wypoczynku i chowają się wśród ścian domu… Nie musi oczywiście tak być. Jednym z doskonałych sposobów przedłużenia sezonu są lekkie okna i drzwi przesuwne w systemie ramowym, jak i bezramowym systemu Copal, które wpasowują się w dowolną konstrukcję i kształt zadaszenia, podcienia, werandy. Przesuwne okna umożliwiają całkowite otwarcie lub zamknięcie tarasu w zależności od aktualnego kierunku wiatru lub nasłonecznienia.

System ramowy ma możliwość stosowania różnych wypełnień od grubości 4 mm do 18 mm, co pozwala na dopasowanie zabudowy do ocze­kiwań użytkownika. Polecanym, dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie w przesuwnych lub stałych aluminiowych ramach szyby zespolonej 16 mm, która obniża hałas i wpływa dodatnio na bilans energetyczny całego obudo­wanego tarasu jak i przylegającego budynku. Drugim proponowanym rozwiązaniem, jest ponadczasowy całoszklany system osłony tarasów i balkonów, który po zamknięciu pozwala na uzyska­nie całej, niczym nie przedzielonej powierzchni tafli szkła. Bezszprosowa ściana tarasu pozwala cieszyć się widokiem z zewnątrz, bez wrażenia ja­kiegokolwiek zamknięcia i jakiejkolwiek granicy dzielącej taras z ogrodem. Dzięki systemom naszej produkcji, z tarasu można korzystać do późnej jesieni, a zimą przechowywać na nim ulubione rośliny tworząc w ten sposób swoisty ogród zimowy. Oferowane konstrukcje są wy­konane z najwyższej jakości aluminium i bezpiecznego szkła: klejonego lub hartowanego oraz posiadają odpowiednie dopuszczenia do stosowania w bu­downictwie, a montaż jest wykonywany bezpośrednio przez producenta lub przez autoryzowanych przedstawicieli. Ponad 20-letnie doświadczenie fir­my w produkcji systemów gwarantuje długoletnią trwałość i niezawodność działania systemów Copal.

Nowość ! Ławkostół - produkt uzupełniający ofertę tarasów


zabudowy balkonów


zabudowy balkonów ZABUDOWY BALKONÓW
Zobacz więcej
aluminiowe balustrady BALUSTRADY SYSTEMOWE
Zobacz więcej
ścianki stałe ALUMINIOWE ŚCIANKI STAŁE
Zobacz więcej

KONTAKT


Masz pytania ?
Dzwoń : 067 216 67 67
Przejdź do : kontakt